sobota, 18 lipca 2015

Deser - Chocolate Truffle Cake

Jedno z najłatwiejszych do zrobienia ciast, chocolate truffle cake jest jednym z tych deserów, które dzięki ogromnej ilości czekolady mogą poprawić nam humor na cały tydzień!

end.jpg

Kiedy musimy się trochę odprężyć, potraktować nas i naszych przyjaciół z odrobiną luksusu, to prawdziwy raj dla miłośników czekolady, nieodparta pokusa dla dzieci (pamiętając, że wszyscy jesteśmy trochę dziećmi). Co najbardziej fascynuje mnie w tym deserze to szybkość  i prostota wykonania oraz to, że nie musimy go piec!

Czekoladowe ciasto z truflami

Składniki:


200 g herbatników owsianych
60 g masła
500 g gorzkiej czekolady (najlepszej jaką można znaleźć)
500 ml śmietany 30%
kieliszek rumu
niesłodzone kakao w proszku

Przygotowanie:

Rozpuszczamy masło, umieszczamy herbatniki w blenderze i miksujemy, dodajemy roztopione masło i miksujemy ponownie przez 30 sekund. Bierzemy tortownicę o średnicy ok 22cm ,spód przykrywamy papierem do pieczenia  i wykładamy nasze herbatniki zmiksowane z masłem, delikatnie miażdżąc je łyżką, stawiamy na ogniu śmietanę, podgrzewamy ją, nie zagotowując,dodajemy rum i zdejmujemy z ognia. Rozpuszczamy czekoladę w kąpieli wodnej, następnie  łączymy ze śmietaną z rumem (bardzo ważne aby śmietana była ciepła, inaczej powstaną grudki) i za pomocą trzepaczki delikatnie mieszamy. Kiedy już dobrze połączymy śmietanę z czekoladą, przelewamy wszystko do tortownicy i wstawiamy do lodówki na co najmniej 3 godziny. Przed podaniem posypujemy kakao w proszku.

Smacznego - Buon appetito!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz