piątek, 31 lipca 2015

Ave! Pizza

Rozprysła się iluzja stworzona przez ostatnie gorące, słoneczne tygodnie; wracamy do szarej pogody, nie wrócą już letnie upały.

W Warszawie znów panują temperatury, które przypominają bardziej początek października u stóp włoskich Alp w Bergamo czy Brescii niż koniec lipca, a więc sam środek lata. I chociaż ja tak naprawdę uwielbiam tę temperaturę, pozostaje pewien niedosyt i ochota na orzeźwiający napój i wyjście ze znajomym na pizzę.

I dlatego wybrałem się z zawsze gotowym do jedzenia pizzy Emiliano do Ave! Pizza (leżącej przy ulicy Topiel 12 na Powiślu).

Nie było mnie tutaj od co najmniej 2 miesięcy – i nagle staję twarzą w twarz z niezwyklym piekarzem, Andreą. Andrea jest z pochodzenia mediolańczykiem ale z wyboru genueńczykiem, teraz naczelnym szalonym imprezowiczem Warszawy (przynajmniej tak mówi on) - i jest, muszę powiedzieć, niezmiernie sympatyczny. Poza tym jest fanem A.C. Milanu, więc już na starcie wiadomo, że swój chłop.

Za każdym razem kiedy tu przychodzę zamierzam spróbować czegoś innego niż pizzy, którą uważam za jedno z największych dóbr ludzkości i za najgenialniejsze danie, jakie kiedykolwiek zostało wymyślone - ale jednak pizza zawsze zwycięża. Zamawiamy więc pizzę Mediterraneę i pizzę Caprese. 

Pizza Caprese

Pizza Mediterranea

Ciasto jest smaczne, dobrze wyrobione, brzegi są dobrze wyrośnięte – dokładnie tak, jak lubię, dobry sos pomidorowy, dobra mozzarella i idealny czas pieczenia. Jedyną rzeczą do której mógłbym się przyczepić było zbyt grubo pokrojone prosciutto crudo na pizzy Emiliano (Pizza Mediterranea) oraz obsługa która, biorąc pod uwagę liczbę zajętych w lokalu stolików, powinna być trochę bardziej skupiona na swojej pracy – ale może był to po prostu pechowy dzień.

Podsumowując jest to jedna z najlepszych pizzerii w Warszawie; wnętrze lokalu jest przytulne i miłe, zachęcając nas do zjedzenia pizzy ze znajomym bądź z przyjaciółmi czy nawet lepiej – z przyjaciółką. Jest to również doskonałe miejsce na wyjście z rodziną. 

Ave! Pizza: http://avepizza.pl/pl

Click to add a blog post for Ave Pizza on Zomato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz