wtorek, 30 sierpnia 2016

#AMAtriciana - Polscy blogerzy dla ofiar trzęsienia ziemi.


   Jak już wiecie, zeszłotygodniowe trzęsienie ziemi we Włoszech było tragiczne w skutkach - setki zabitych, setki rannych, tysiące ludzi bez dachów nad głową.

   Także my możemy aktywnie pomagać poszkodowanym w tej katastrofie .Dlatego właśnie grupa blogerów, dziennikarzy i organizacji italofilskich w Polsce postanowiła wspólnie namawiać Was do pomagania.Ja zachęcam również do wpłacania pieniędzy bezpośrednio na konto gminy Amatrice, uruchomione specjalnie w celu zbierania środków dla ofiar trzęsienia ziemi i zniszczeń nim spowodowanych. Oto numer IBAN:
Banca di Credito Cooperativo di Roma

IT 13 W 08327 73470 000000005050


APEL DO RESTAURATORÓW W POLSCE

SERWUJCIE PASTA ALL’AMATRICIANA W WASZYCH LOKALACH!

Apelujemy do restauratorów w Polsce. Serwujcie w swoich lokalach makaron all’Amatriciana i, wzorem Włochów, przekażcie 2 zł od każdego zamówienia potrzebującym. I koniecznie dajcie na o tym znać, używajcie w Waszych wpisach w mediach społecznościowych #AMAtriciana #polishbloggersforitaly. Dzięki temu będziemy wiedzieć, o Waszym udziale i przekażemy dalej, aby wszyscy wiedzieli, że można u Was zjeść to danie i pomóc potrzebującym!A oto adresy wszystkich blogerów uczestniczących w akcji:

Italia poza szlakiem bardzo dziękujemy Magdzie Ciach-Baklarz z Italii poza szlakiem za pomysł akcji!
Dorota Czalbowska, Genua your next stop

Organizacje polsko-włoskie:

Jeśli chcesz przyłączyć się do akcji, skontaktuj się z Magdą Ciach-Baklarz: italiapozaszlakiem@gmail.com.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz